Öğrenim Kredisi- Burs Ödeme Sorgulama-Para Yattı mı Bilgisi

 ” Burslar yattı mı ? ” ,  “Kredi ödemesi yapıldı mı ? ” derdine son…İnternetten sorgulamasını yapabileceğiniz öğrenim kredisi/burs sorgulama ekranı ?

Bu yazıyı yazmama vesile olan durumu inceleyelim öncelikle:

kyk burs kredi ödeme sorgulama

Evet, Facebook sayfasında yazılan bir yorum, siz değerli ziyaretçilerimin bu bilgiye ulaşmada sıkıntı yaşadığını gözler önüne serdi. Ben de elinizin altında bir link bulunması adına bu yazıyı yazdım ve artık ulaşılması kolay bir yerde, KYKHocasi.com‘da “ödeme sorgulama ekranı”na ulaşabileceksiniz.

Öğrenim kredisi alanlar kredilerini, başbakanlık bursu alanlar da bursların hesapalra aytıp yatmadığını birazdan vereceğim bağlantıdan öğrenebilirler. TC kimlik numaranız ile sorgulama yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda size yapılan ödeme miktarları, ne zaman yapıldığı ve hangi türde ( burs mu yoksa kredi olarak mı ? ) yapıldığı bilgisine ulaşabileceksiniz. Böylelikle internetten, hesabınıza kyk tarafından ödeme yapılmış mı yapılmamış mıu öğrenebileceksiniz.

ÖĞRENCİYE ÖDENEN ÖĞRENİM/BURS KREDİSİ SORGULAMA

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

5 Yorum

 1. mehmet diyor ki:

  meraba ben burs aliyodum ve eczalikta okuyodum sonra gittim ve hazirlandiim ve okulu dondurmadim suana kadar hep burs yatiyodu ve kazandim ve eczacilikta sinifta kalip tip a gectim ve burdsum bu ay yatmadi neden olabilir ve bana kredi veriirrler miii hic kredi k
  ullanmadiim

 2. sinem diyor ki:

  iki aydır kredi bursum yatmıyo neler oluyo acaba bir fikri olan var mı??? sadece benim mi yatmadı???

 3. yıldız diyor ki:

  Kyknın sitesinde eylüle kadar öğrenim kredisi alınacak yazıyordu yeni mezun oldum ve ağustos ayınınki yatmamış

 4. asıye diyor ki:

  bursum yatmıyoo imdattttt

 5. PERİGO diyor ki:

  ayın 7 pazara geliyor pazar günü yatarmı yoksa pazartesi günümü yatar

Yorum Yapın