Muğla Üniversitesi ve Muğla KYK Yurdu Hakkında Bilgi

Muğla Üniversitesi hakkında bilgi içeren aşağıdaki yazıyı yazan Selin K. adlı arkadaşımıza Teşekkürü bir borç bilirim.

MUĞLA ÜNİVERSİTESİ VE MUĞLA KYK YURDU HAKKINDA

Muğla Üniversitesi ve Muğla KYK Yurdu

Muğla Üniversitesi’ndeki Kötekli Yerleşkesi dolmuşlar ile gidildiğinde merkeze 15 dakika uzaklıktadır. . Dolmuşlar gece 12’ye kadar yolcu taşımaktadır. Küçük bir şehir olması sebebiyle ulaşım oldukça rahattır.Muğla’da deniz yok en yakın deniz otobüsle 25dk sürmektedir.  Kyk yurtları kampüsün hemen aşağısında bulunuyor. Yemekleri (kızlar yurdu için yazacağım) gayet güzel 4kişilik odada kaldım ve memnundum.2 ve 3 kişilik ayrıca 8kişilik odalarda var. Yarı özel yarı devlet yurdu sınıfına girmektedir buradaki yurtlar. Barınma ücreti ise 4 kişilik odalar için 132 TL olup diğerlerini hatırlayamıyorum ve 180 lira da yemek fişi olarak geri dönüyor. Giriş saatleri de gayet iyi.

Üniversiteye gelince pek çok topluluk ile karşılaşacaksınız. Her türlü imkan sağlanıyor. Örneğin sinema gecesi oldu Atatürk Kültür Merkezi var kampüs içinde orada aksam 8den sabah 8e kadar film izledik. Tiyatro çok fazla. Sempozyumlar da yapılıyor. Ayrıca şenlikler 6gün sürdü gayet iyi sanatçılar vardı.

DİĞER BARINMA KOŞULLARI

Apartlar 450 falan bildiğim kadarıyla ev kiraları 500 550 civarı (2+1) ve mutfakla salon birleşik ( Amerikan Mutfak ) . Pahalı bir şehir öğrenci için.

Sizlerde iletişim bölümünden bana ulaşarak üniversitenizi, şehrinizi, yurdunuzun tanıtımını kykhocasi.com ziyaretçileri ile paylaşabilirsiniz.

Muğla Üniversitesi ve Muğla KYK Devlet yurtları hakkında eklemek istediklerinizi yorum bölümüne yazacaklarınız ile ekleyebilirsiniz.

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

Yorum Yapın