KYK Telefon Numarası

Kredi Yurtlar Kurumu’nun telefon numarası kaç diye soruyorsanız işte tel no bilgileri. . .

KYK Hocası.com olarak her gün onlarca soruya cevap vermeye çalışmaktayım. Oldukça fazla sayıda ( sayısı şu an için 9 bin ve her geçen gün artıyor. . . ) öğrenci ile iletişim kurarak sorunlarına çözüm olmaya çalışıyorum. . .

Düşündüm taşındım ve araştırdım. . .

İşin aslı şu ki Kredi Yurtlar Kurumu’nun yapması gerektiği bilgilendirme hizmetini, KYK HOCASI adı altında bir danışmanlık hizmetine çevirerek ben vermeye çalışmaktayım. Peki aynı amaç doğrultusunda oluşturulmuş KYK’ya bağlı resmi bir hizmet yok mu ? Elbetteki var ancak çoğu kişi tarafından bilinmiyor. . .

” Müşteri hizmetleri ” ne benzer bir şekilde çalışma kyk telefon nogösteren 444 1961 numarasından sorularınızı doğrudan kurumda çalışan memurlara sorabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Ayrıca KYK Ankara yazısından Kredi Yurtlar Kurumu’nun Ankara’daki iletişim ve adres bilgilerini öğrenebilirsiniz. . . Buraya belge yollamanız gerektiğinde oldukça fazla işinize yarayacaktır. . .

Bir de form şeklinde oluşturulmuş kyk iletişim sayfası var. Bu formun kullanım amacı ise “YURT İDARE VE İŞLETME DAİRE BAŞKANLIĞI İLE İLGİLİ SORU/SORUNLAR İÇİN”dir.

En azından muhattap olabileceğiniz birilerini bulma şansınız var. . .

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

22 Yorum

 1. Türkan diyor ki:

  1.5 senerdr düzenli olarak ücreti alıyorum ama bu ay alamadm sebebini öğrenebiirmiyim hala okumaktayım

 2. ahmet diyor ki:

  Benim okulum busene bitiyor kredili burs alıyorum haziran ve temmuzda ben bursu halen alabiliyor muyum.
  yardımcı olursanız sevinirim s.y.g..

 3. MESUT diyor ki:

  bn bankamatık daha almadım. en son ne zaman almam gerek .

 4. didem dündar diyor ki:

  ben kredi bursu kazandım e devlet şifresini aldım yeni şifre oluşturdum fakat taahütnameyi onaylatmadim son gün 31 aralık tı ben 9 ocakta yaptım bana çıkar mı?

 5. ibrahim diyor ki:

  hocam ben yurt içi kredi kayıt yaptım ama sonuçlara baktığımda tc kimlik numarası bulunamadı yazıyor belki yurt dışına yapmışımdır diye baktım yurt içine kayıt yaptırdınız yazıyor ne yapmalıyım

 6. meltem mendeş diyor ki:

  merhaba öncelikle ben öğrenim bursu almaktayım kredi burs sorgulama sisteminden baktığımda eylül ayında kredi almam gerekiyor fakat yatmamış arkadaşım da aynı durumda ama kredisi yatmış bir yanlışlık var hocam nasıl çözebilirim ?? okul yeni bitti ya haziranda kesiliyor ya eylülde ama ben temmuz ve agustosta da aldım fakat eylülde yatması gerekirken yatmadı ve kyk ile iletişime geçemiyorum lütfen yardımcı olun :(

 7. bilal diyor ki:

  slm hocam ben kykda yurt basvurusu ve kredi basvurusu tek bir sayfada yaptim acaba yanlis mi yaptim bu konuda yardimci olurmusunuz

  • KYK HOCASI diyor ki:

   Burs/ kredi başvurusu ve yurt başvurularının her ikisi de kyk.gov.tr’den yapılmaktadır.. Bununla birlikte yurt başvuru linki ayrı, burs/kredi başvuru linki ayrıdır. Yani 2 form doldurmuş olman gereklidir.

 8. ece diyor ki:

  merhaba iyi günler insanlar söylüyorlar fakat bunla ilgili internette bir şey bulamadım yurdu aradım konusmayı doğru dürüst bilmeyen biri anlamadı saçma sapan şeyler söyledi neyse soruma geleyim , kayıt döneminde şehir dışından gelen öğrenciler için bazı kyk yurtları 3 günlük yer veriyormuş onu nasıl öğrenecem var mı yok mu diye ve varsa nasıl başvuracam yani yani yardım ederseniz sevinirim :/

Yorum Yapın