KYK BURS KREDİ YURT SONUÇLARI ÖĞRENME SORGULAMA |www.kyk.gov.tr

KYK SONUÇLARI AÇIKLANDI! KYK burs başvuru sonuçlarını sorgulamak ve burs kredi sonuçlarını öğrenme sayfası, www.kyk.gov.tr‘de. . .Sorgu sayfasına erişmek için tıklayın. . .

Üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanmasından sonra, “Bir daha hiç buna benzer bir heyecan yaşamam” diye yanılgıya kapılmış olabilirsiniz. Çünkü KYK sonuçları da aynı şekilde heyecan verici ve bir o kadar da stresli bir bekleyiş. . .

Kredi Yurtlar Kurumu, yeni eğitim öğretim dönemi ( 2012-2013 ) başlamadan önce yurt sonuçlarını açıklıyor. Böylelikle çiçeği burnunda üniversite öğerencileri barınma durumlarını netliğe, okullar açılmadan kavuşturabiliyor.

kyk sonuçları sorgulama

Katkı ve öğrenim kredisi müracaatında bulunan tüm öğrencilere ( eğer yeterli ve gerekli şartları sağlıyorsa, örneğin ikinci öğretim değilse ) katkı ve öğrenim kredisi çıkar. Ancak burs çıkması tercihinizdir :)

Sonuçların açıklanmasından itibaren kurumun www.kyk.gov.tr internet adresinden T.C kimlik numaralarınızı girerek sonuçları öğrenebilirsiniz.

Öğrenim kredisi ve burs sonuçları öğrenme işleminden sonra aşağıdaki hususlara dikkat ediniz ve Kredi-Burs kategorisine( sayfanın sağ yan menüsünde) mutlaka göz atınız.

http://www.kyk.gov.tr/web/2012_krd_SNC/basvuruKimlikNoGiris.do

Öğrenciler Taahhüt Senetlerini duyurulan tarih aralığında herhangi bir noterde tanzim ve ettirmeliler. Daha sonra sözkonusu bu evrakları kurumun bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim etmeliler. Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise “Cemal Gürsel Cad. No:61 06590 Cebeci/Ankara” adresindeki Kredi Dairesi Başkanlığına posta ile gönderecek veya elden teslim edecektir. Taahhüt Senetlerini öngörülen zaman aralığında teslim eden öğrenciler burs/öğrenim kredisi ödemeleri 07Ocak 2013 tarihinde, Taahhüt Senetlerini 2 – 31Ocak 2013 tarihleri arasında teslim edenlerin burs kredi ödemeleri ise 07 Şubat 2013 tarihinde T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

1 Yorum

  1. mustafa diyor ki:

    benim tc mi burs sonucu öğrenme panosunda yazıyorum ama açılan sayfada tc kimlik no bulunamadı diyo ne demek istiyo dalga mı geçiyo sölermisiniz

Yorum Yapın