KYK Ara Sınıf Yurt Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

“KYK ara sınıf başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? “ sorusunun cevabını yazının devamından öğrenebilirsiniz. . .

Kredi Yurtlar Kurumu’nun ara sınıf öğrencileri için olan başvuruları 5 Ağustos tarihi itibari ile sona erdi. Şimdi sıra bu yıl ilk defa üniversiteye girecek olanlarda. . . Peki ama ara sınıf öğrencilerinin başvuruları ne zaman sonuçlanacak  ? Sonuçlar ne zaman açıklanacak ?

Öncelikle bilmeniz gereken bir husus var ki o da “önce başvurduğumuz için bizim sonuçlarımız daha erken açıklanır” diye bir şey yok . . .

Yani, demem o ki ara sınıf başvuruları ile bu yıl ilk defa üniversiteye girecek olan öğrencilerin sonuçları aynı tarihte açıklanacak.

TAMAM DA NE ZAMAN ?
ara sınıf sonuçları ne zaman açıklanacak

YURTKUR YURT sonuçları, öğrenim bursu ve kredi sonuçlarından daha erken açıklanacak. Yani 2012-2013 eğitim öğretim dönemi başlamadan yurt sonuçları açıklanır. Açıklanır ki üniversitede dersler başlamadan öğrenciler kalacak yer sorununu halletmiş, yurt kayıtlarını tamamlamış olsun. . . Bu da tahmini olarak ( benim tahminim ) Eylül ayının ilk haftasına tekabül eder. . .

BURS ve KREDİ SONUÇLARI ise her zamanki gibi Aralık ayı içerisinde açıklanır. Unutulmamalıdır ki OCak ayında ilk ödeme alınacaktır. Dolayısıyla bu tarihe kadar sonuçların açıklanmış ve işlemlerin tamamlanmış olması gerekir. Tahmini olarak Aralık ayının ilk haftasında açıklanacağı öngörüsünde bulunabilirim.

Sonuçlar açıklandığında, sorgulamayı kyk.gov.tr’den yapabilecek veya kykhocasi.com’dan sonuçların açıklanıp açıklanmıadığını, nereden sorgulayacağınızı öğrenebileceksiniz. . .

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

13 Yorum

  1. ayselsöyler diyor ki:

    kyk yurtlarına yerleştirilmeyen ara sınıf öğrencisi (yeterli geliri yok)ne yapmalı?(özel de kalacak ya da eve çıkacak durumu yok)misafir öğ olarak kalabilirmi?

Yorum Yapın