Evlenince Burs Kesilir mi ?

Evlilik durumunda ya da evlenince burs kesilerek krediye döner mi ?

Geçtiğimiz günlerde yazılan yorumlarda ilginç bir soru vardı

evlenince burs kesilir mi

Yukarıdaki ekran alıntısında yer verdiğim bu soruda sizin de gördüğünüz üzere ” Ben okul bitmeden bir evlilik yaptım bursum kesilir mi ? “

Karşılaşınca benim de merak ettiğim bu sorunun cevbını ( ne yazık ki ) www.kyk.gov.tr‘de bulamadım. Burada bulamayınca hayal kırıklığına uğradım ve diğer başka sitelerde araştırma yaptım. Sonuç hüsran. Herhangi bir bilgi yok.

Sosyal medyanın gücünü kullandım ve ” KYK Hocası “ Twitter adresinden Kredi Yurtlar Kurumu twitter adresine bir twit attım. Çok geçmeden cevapladılar.

Burs kesilmesi durumu

Yazmış olduğum twitte ” Evlilik durumunda burs kesilir mi ? “ kurum tarafından verilmiş olan yanıt ” Medeni halinizdeki değişiklik burs almanıza engel değildir. “

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

2 Yorum

  1. Mert diyor ki:

    Bende buna benzer bir sorun yaşıyorum. Araştırmalarım sonuç vermedi. Bu yazıyı okuyunca umutlandım. Umarım bana da yardımcı olabilirsiniz.

    2 yıldır burs alıyorum. Geçen yıl yurttan ayrılıp arkadaşımın yanına eve çıktım, ancak ev biraz uzak olduğu için bu beni biraz sıkıntıya sokuyor. Bu yaz bursumu biriktirip ikinci el bir scooter motor almaya karar verdim. Kendi üstüme motor almam durumunda bursum kesilir mi acaba? Beni de bilgilendirirseniz çok mutlu olurum.

    • KYK HOCASI diyor ki:

      AÇıkçası bunu bilecek ve de belirleyecek merci KYK’dır. Ancak benim şahsi görüşüm ve geçmiş tecrübelerimi öğrenmek istiyorsan “bursun kesilmez”

Yorum Yapın