e-Devlet KYK Burs Sonuçları Sorgulama|www.turkiye.gov.tr

Kredi Yurtlar Kurumu burs sonuçlarını www.turkiye.gov.tr sayfasından yapacağınız sorgulama ile e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz.

KYK başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, kyk..gov.tr resmi internet sitesinin yanı sıra, e-devlet üzerinden de sonuç sorgulama işlemini gerçekleştirebilecek.

e-Devlet Kapısı KYK’ya açıldı

e-devlet kyk sorgulamaları
KYK ile ilgili sorgulamaların e-devlet sistemi aracılığı ile ilgili yazımı daha önce okumuş olmalısınız. O yazıda e devlet ile kyk sonuç sorgulaması ilgili konuyu takipçilerime haber vermiştim.

e-Devlet KYK Burs Sonuçları

e devlet kapısı üzerinden sonuç sorgulaması yapabilmek için birazdan vereceğim linke ışınlanmanız gerekmektedir. Ancak öncelikle bilmeniz gereken bir şey var ki o da e-devlet şifresine sahip olmanız gerektiğidir.

Kredi Yurtlar Kurumu Burs Başvurusu Sonuç Sorgulama adresinden e devlet şifresine sahip olan üniversite öğrencileri sonuçlarını öğrenebilirler.

Şifreniz yok ise T.C. kimlik numaranız ile KYK’nın resmi sitesi olan www.kyk.gov.tr internet sitesinden burs sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

One thought on “e-Devlet KYK Burs Sonuçları Sorgulama|www.turkiye.gov.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>