Ara Sınıflar için KYK Yurt Burs Başvuruları Başladı

2012-2013 yılında üniversite eğitimine başlayan öğrenciler için ( ara sınıf öğrenciler ) burs ve yurt başvuruları başladı. Başvuruyu aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.

2012-2013 KYK BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYIN ( Bu yıl ilk defa üniversiteye yerleşmiş olan öğrenciler için başvuru formu . . . )

2012 yılında üniversiteye kayıt olan öğrenciler, eğer burs başvurusu yapmamış ya da fikir değiştirip Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalmak istiyorlarsa bu başvuruyu kaçırmamalılar.

Önemli: Eğer zaten burs alıyorsanız ya da KYK yurdunda kalıyorsanız tekrardan başvuru yapmanıza gerek yok. Bu başvurular, henüz kredi ya da burs başvurusu yapmamış ve dolayısıyla da geçtiğimiz eğitim yılında herhangi bir ödeme almamı öğrenciler ile devlet yurdunda kalmayıp da kalmak isteyenler için geçerlidir.

Başvurular 2 Temmuz- 5 Ağustos ( 5 Ağustos’da dahil ) tarihleri arasında yapılabilecek.

KYK Ara sınıf burs yurt başvurusu yapmak

2012-2013 ÖĞRETİM YILINDA YURT DIŞINDA YÜKSEK ÖĞRENİM GÖREN
ARA SINIF ÖĞRENCİLERİN YURT(SADECE KKTC LEFKE AVRUPA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ) BURS VE ÖĞRENİM KREDİSİ MÜRACAATI Yurt Dışı Ara Sınıf Burs Başvurusu adresinden yapmalılar.

2012-2013 ÖĞRETİM YILINDA YURT İÇİNDE YÜKSEK ÖĞRENİM GÖREN
ARA SINIF ÖĞRENCİLERİN YURT, BURS, ÖĞRENİM VE KATKI KREDİSİ
MÜRACAATI 2012-2013 Ara Sınıf Burs Başvurusu adresinden yapmalılar.

Başvuru formunda “sınıf” bölümüne ne yazacağınızdan emin değilseniz başvuru formuna sınıfı ne yazılacak yazısını okumalısınız. . .

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

150 thoughts on “Ara Sınıflar için KYK Yurt Burs Başvuruları Başladı

 1. ben ara sınıfım ve kredi alıyorum.belki burs çıkar düşüncesiyle yeniden başvurmak istiyorum.böyle birşey olabilir mi,burs çıkmazsa kredisiz kalırmıyım acaba?

  • Böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Çünkü sonuçlar açıklandığında sonuç sayfanda “Kredili / Burslu Öğrenci” olarak bir mesaj gözükecek ve bu nedenle başvurunun olumlu sonuçlanmadığı yazacaktır.

 2. merhaba
  ben 2 yıldır kredi aldım
  bu yaz özürlü raporu aldım
  kredi borcum silinir mi
  bursa çevrilir mi
  ne yapmalıyım ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>