Ara Sınıf KYK Yurt-Burs Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Ara Sınıf  Başvuru Sonuçları, Ara Sınıf Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak, ara sınıf başvurusu, kyk ara sınıf başvuruları, ara sınıf burs başvuru sonuçları 2013, ara sınıf yurt başvuru sonuçları 2013

Kredi Yurtlar Kurumu, ara sınıf yurt ve burs/kredi başvuru sonuçları açıklanma tarihi ile alakalı bilgi veren makalem sizden gelen talepler doğrultusunda yazılmıştır.

Bildiğiniz üzere gerek KYK Hocası facebook pofiline gönderdiğiniz mesajlar ile, gerek KYK Bur Sonuçları ve İşlemleri facebook hayran sayfasına yazdığınız yorumlar doğrultusunda bilgi vermeye çalışıyorum. Bu iletişim kanalları ile açıklık getirilmesini istediği konuları bildiren arkadaşlara TEŞEKKÜR EDERİM. Zira tam olarak neyi / neleri öğrenmek istediğinizi kimi zaman kestiremiyor olmam veya “Bunu zaten biliyorlardır / öğrenmişlerdir” şeklinde hatalı bir yorum yapıyor olmam. . .

ARA SINIF KYK BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANMA TARİHİ /BURS-YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

Üniversitede en az ikinci senesi olan öğrenciler ara sınıf öğrencisi statüsünde başvuru yaptılar. Hazırlık okuyup birinci sınıfa geçen öğrenciler, ikinci sınıf öğrencileri, 3. ve 4. sınıf öğrencileri “ara sınıf” statüsünde başvuru yapabiliyorlar.

Öğrenim hayatının kalannı YURTKUR devlet yurtlarında geçirmek isteyen öğrenciler yurt başvurusu  ; henüz öğrenim kredisi / başbakanlık bursu almayan ara sınıflar ise  kredi-burs başvuru yaptılar.

SIRA GELDİ SONUÇLARI BEKLEMEYE. . .

Başvuru yapan tüm öğrenciler, sonuçların ne zaman açıklanacağını öğrenmek istiyorlar. Bu konuda bilinmesi gereken çok önemli bir husus var:

  • Başvuru sonuçlarının açıklanacağı gün / tarih henüz belli değil.

Şöyle ki arkadaşlar, başvuruların hangi tarihte açıklacağı KYK resmi internet sitesinde ( www.kyk.gov.tr)  duyurulur.

ANCAK, TAHMİNİ OLARAK NE ZAMAN AÇIKLANACAĞINI SÖYLEMEK MÜMKÜN

Takipçilerim bilirler, başvuruların başlayacağı tarihi günü gününe doğru tahmin ettiğimi . . .

Yurt başvurularının okullar açılmadan açıklanacağını hekes tahmin edebilir. Benim şahsi tahminim de bu yönde ve Eylül ayının ilk haftasında yurt başvuru sonuçlarının açıklanmış olacağıdır. Benim şahsi öngörüm 2 Eylül 2013

Burs/Kredi Başvuruları Aralık ayının ilk haftasında açıklanır.Biraz erken açıklanabileceği olasılığını da hesaba katarsam 25 Kasım 2013 tarihinde eliniz kulağınızda olsun. Takip etmeyi sıklaştırın.

ara sınıf başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

1 Yorum

  1. kral diyor ki:

    ARASINIF BURS BAŞVURUSUNU YAPTIM NE ZAMAN AÇIKLANIR BİLEN VARSA RİCA EDİYORUM SÖYLESİN

Yorum Yapın