Antalya Manavgat KYK Yüksek Ücretli Yurt Odaları ve Binası

Antalya Manavgat KYK Yurdu, Antalya KYK Yüksek Ücretli Yurtlar, Manavgat KYK Yurdu Hakkında,Antalya Üniversitesi Yüksek Ücretli Yurdu,Yüksek Ücretli Yurt Odaları

Antalya Üniversitesi’ne bağlı Manavgat yüksek ücretli yurt binaları ve odaları hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler için aşağıda fotoğraf paylaşımında bulunmuştur.

Böylelikle, üniversiteyi yeni kazanan ve YURTKUR Yurt kavramına uzak olan üniversitelilerin kafalarında bazı noktalar açıklığa kavuşmuş olacak.

Bu yazının özellikle “Yüksek Ücretli Yurt” konusunda endişeleri olan, aylık barınma fiyatları hakkında yanlış yorumlara / bilgiye sahip olanlar olmak üzere pek çok kişiye faydalı olacağını düşünmekteyim.

ÖZellikle ailelerinize bu fotoğrafları gösteriniz. Böylece sizin için endişe duymayacak olup yatacağınız , yaşayağınız yer hakkında önbilgi sahibi olacaklardır ( ve sizi sıkboğaz etmeyeceklerdir :) ) .

Manavgat’da bulunan yüksek ücretli yurt binasına ait bir görünüm. Fotoğraf dışarıdan çekilmiş olup yurt tesisi / çevresi hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Manavgat-Antalya KYK Yurdu

Binayı biraz daha yakında gösteren görsel aşağıdaki gibidir:

Manavgat KYK Yurt Binası

Yavaş yavaş yurttdan odalara doğru ilerliyoruz. . . Koridorlar ve odaya giden yol aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiştir.

Antalya KYK Yüksek Ücretli Yurt

Vee Odalar. . .İşte yüksek ücretli yurt odalarına ait bir görünüm. . .Sizin de göreceğiniz üzere ranza bulunmamaktadır. Baza sistemini yanı sıra mobilya eşyaların kullanılması hem sağlık hem de kullanım açısından oldukça faydalıdır. Buzdolabı ve televizyon ise candır can :)

Manavgat KYK Yurt Odaları

Antalya KYK Yurt Odası

Buraya kadar Manavgat/Antalya ‘da bulunan ve Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK )’na bağlı YURTKUR yüksek ücretli yurt binasına ait fotoğraflar paylaşıldı. Ancak bilmeniz gereken bir şey var:

  • KYK, yukarıdaki görüntüyü tüm yurtlara uygulamaya ve uyarlamaya başladı.Yani,

Yani mevcut yurtlar yukarıdaki gibi revize ediliyor. Yapılan değişiklikler ile benzer hizmet sağlanmaya çalışılıyor. Yeni yapılan yurtlar ise doğrudan böyle yapılıyor.

Örneğin 2011’de faaliyete geçen Pamukkale Üniversitesi Yüksek Ücretli Yurdu F,G Blokları ( Kız Öğrenciler için ) yukarıdaki gibiydi. Dolayısıyla 2011 ya da 2012 den sonra yapılan tüm yüksek ücretli yurtlarda yukarıdaki manzarayı görmek mümkün.

PEKİ AYLIK BARINMA FİYATI ?

Yazıma Antalya Üniversitesi’ne bağlı Manavgat Yüksek ÜCretli yurdu ile başladım, konuyu dağıtmadan bununla sonlandırayım. Manavgat yurdunda barınmak isteyen öğrenciler

  • 156 TL aylık barınma ücreti ödemek durumundalar (2013 yılı fiyatıdır).
  • İlk defa kayıt yaptıracaklar ise 225 TL depozito ücreti ödemek durumundalar kayıt esnasında (2013 yılı fiyatıdır).

Önemli Not: Ftotğrafların tamamı  www.yurtkurantalya.gov.tr internet adresinden alınmıştır.

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

Yorum Yapın