Ankara KYK Genel Müdürlüğü Adresi Nerede-Dilekçe Gönderme

“ Ankara’da yer alan Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK ) Genel Müdürlüğü’nün açık adresi nedir? ” “ Kurumun binası Ankara’da nerede? “ sorusunun cevabını yazıdan bulabilirsiniz.

KYK sonuçlarınıza itiraz etmek, yapılan bir hatayı düzeltme talebinde bulunabilmek veya eksik / istenilen belgeleri yollamak için birazdan paylaşacağım adresi kullanabilirsiniz. Ek olarak dilekçelerinizi de bu adrese ve kuruma yazabilmeniz mümkün.
Tahmin edeceğiniz üzere Kredi Yurtlar Kurumu’nun genel yeri Ankara’dadır. Açık adresi ise şu şekildedir:

.C GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ADRES : SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA

Genel Müdürlük Santral No: 0 312 551 60 00 (PBX)

ÇAĞRI MERKEZİ : 444 19 61

FAX : 0 312 551 65 73

Yazışma Adresi

 

Bazı yazılarda “dilekçe yazmanızı” önereceğim. Bu önerimin yer aldığı yazılarda az önce bilgisini paylaştığım adrese derdinizi anlatabileceğiniz gibi bulunduğunuz şehirdeki Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne ( yurt idaresi değil ) veya KYK Bölge Müdürlükleri’ne de dilekçe yazabilirsiniz.

KYK Ankara Dilekçe Adresi

Yazmış olduuğunuz dilekçeyi fax ile göndermenizi önermem. Zira göndermiş olduğunuz faxı karşı taraftan birinin karşılaması lazım. Bu da işi riske sokabilir. Bu nedenler adrese kargo ile postalamanızın daha olumlu olacağı kanısındayım.

Yazmış olduğunuz, yazmayı düşündüğünüz dilekçeleri yorum bölümünde paylaşmanız halinde en doğru dilekçenin yazılmasını sağlayabilir ya da diğer arkadaşlara kılavuzluk yapabilirsiniz. Ayrıca kendi aranızda aldığınız duyumları, dilekçede yer alması gereken ibareleri paylaşmanıza da yardımcı olacaktır bu yöntem.

Güncelleme 22.10.2012

KYK.GOV.TR’de kurumun adres değişkliğine yönelik aşağıdaki gibi bir güncelleme yapılmıştır.

KURUMUMUZ HİZMET BİNASI (ESKİŞEHİR YOLU ÜZERİ) SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA ADRESİNE TAŞINMIŞTIR

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

139 Yorum

 1. kübra diyor ki:

  Merhaba iyi günler ben yatay geçişle başka bir üniversiteye geçiş yaptım. Oğrenci belgesiyle dilekçe gönderdim Genel Müdürlüğe Adres olarak da Cebeci deki adrese gönderdim hala cevap gelmedi adresi mi yanlış gönderdim belgeler mi eksik anlamadım arıyorum ama açmıyorlar ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanırsanız çok sevinirim

 2. esen diyor ki:

  merhaba ben Trabzon da okuyorum yurt başvurum olumlu çıkmadı yedeklerde 429. sıradayım dilekçe yaz diyorlar ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  • KYK HOCASI diyor ki:

   “Dilekçe Yaz” şeklinde öneriyi kim niye veriyor bilmiyorum Esen. Haklı olabilirler ama ne için dilekçe yazdırdıkları hakkında fikrim yok.
   Mağduriyetini anlıyorum ancak bu sene KYK yurtlarında misafir öğrenci olarak kalma uygulaması kaldırıldığından özel yurt veya apart alternatiflerinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Durumunu detaylandırabilir isen eğer bir çıkar yol bulma konusunda beyin fırtınası yapabilirim. “KYK Hocası” facebook adresine mesaj gönderebilirsin bu konuda ya da “kykhocasi@gmail.com” a mail atabilirsin

 3. nimet diyor ki:

  mrb ben ögrenim kredisi alıyorum ama yatay geçişle üniverstemi degiştirdim kredimin kesilmemesi için neyapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • KYK HOCASI diyor ki:

   Merhaba Nimet,

   Geçiş yaptığın okula kayıt olduktan sonra, bu değişikliği kuruma dilekçe ile birlikte göndermen gerek. Dilekçede öğrenci belgeni ve geçiş sonuçlarının açıklandığı sayfayı/belgeyi göndermeyi de ihmal etme 😉

 4. MUSTAFA diyor ki:

  merhaba kastamonuda iktisat okuyorum . babam vefat etti aylık 400 tl gelirim var ama yurt çıkmadı . Bu konuda yardımcı olabilirseni sevinirim

 5. alts diyor ki:

  Merhaba ben ocak ayindan beri öğrenim kredisi alıyorum. Fakat iptal ettirmek istiyorum ne yapmam gerekiyor? Kyk yi arıyorum acmiyorlar yardimci olursaniz çok sevinirim

  • KYK HOCASI diyor ki:

   İptal isteğini yazılı olarak dilekçe ile kuruma bildirmen gereklidir.

 6. emre diyor ki:

  senedi onay tarihini kaçırdm hiç şansım yokmu sürenin uzatılma imkanı varmı lütfen yardmcı olun..

 7. naz diyor ki:

  iyi günler ben öğrenim kredisi alıyorum 2. senem üniversitede ekim ayında annem ile babam boşandı burs önceliğim gerçekleştiği için kredimi bursa çevirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 8. aslıı diyor ki:

  Merhaba ben Karabükte Hazırlık okuyorum yurt başvurusu yaptım ama olumlu bir cevap alamadım ve ben özel yurtların pahalılığından dolayı devlet yurduna girebilmek istiyorum ve ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum Yapın