Ankara KYK Genel Müdürlüğü Adresi Nerede-Dilekçe Gönderme

“ Ankara’da yer alan Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK ) Genel Müdürlüğü’nün açık adresi nedir? ” “ Kurumun binası Ankara’da nerede? “ sorusunun cevabını yazıdan bulabilirsiniz.

KYK sonuçlarınıza itiraz etmek, yapılan bir hatayı düzeltme talebinde bulunabilmek veya eksik / istenilen belgeleri yollamak için birazdan paylaşacağım adresi kullanabilirsiniz. Ek olarak dilekçelerinizi de bu adrese ve kuruma yazabilmeniz mümkün.
Tahmin edeceğiniz üzere Kredi Yurtlar Kurumu’nun genel yeri Ankara’dadır. Açık adresi ise şu şekildedir:

.C GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI
YÜKSEK ÖĞRENİM KREDİ VE YURTLAR KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ADRES : SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA

Genel Müdürlük Santral No: 0 312 551 60 00 (PBX)

ÇAĞRI MERKEZİ : 444 19 61

FAX : 0 312 551 65 73

Yazışma Adresi

 

Bazı yazılarda “dilekçe yazmanızı” önereceğim. Bu önerimin yer aldığı yazılarda az önce bilgisini paylaştığım adrese derdinizi anlatabileceğiniz gibi bulunduğunuz şehirdeki Kredi Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne ( yurt idaresi değil ) veya KYK Bölge Müdürlükleri’ne de dilekçe yazabilirsiniz.

KYK Ankara Dilekçe Adresi

Yazmış olduuğunuz dilekçeyi fax ile göndermenizi önermem. Zira göndermiş olduğunuz faxı karşı taraftan birinin karşılaması lazım. Bu da işi riske sokabilir. Bu nedenler adrese kargo ile postalamanızın daha olumlu olacağı kanısındayım.

Yazmış olduğunuz, yazmayı düşündüğünüz dilekçeleri yorum bölümünde paylaşmanız halinde en doğru dilekçenin yazılmasını sağlayabilir ya da diğer arkadaşlara kılavuzluk yapabilirsiniz. Ayrıca kendi aranızda aldığınız duyumları, dilekçede yer alması gereken ibareleri paylaşmanıza da yardımcı olacaktır bu yöntem.

Güncelleme 22.10.2012

KYK.GOV.TR’de kurumun adres değişkliğine yönelik aşağıdaki gibi bir güncelleme yapılmıştır.

KURUMUMUZ HİZMET BİNASI (ESKİŞEHİR YOLU ÜZERİ) SÖĞÜTÖZÜ MAH. 2176 SOK. NO:25 ÇANKAYA/ANKARA ADRESİNE TAŞINMIŞTIR

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

130 thoughts on “Ankara KYK Genel Müdürlüğü Adresi Nerede-Dilekçe Gönderme

  1. iyi günler ben öğrenim kredisi alıyorum 2. senem üniversitede ekim ayında annem ile babam boşandı burs önceliğim gerçekleştiği için kredimi bursa çevirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Merhaba ben Karabükte Hazırlık okuyorum yurt başvurusu yaptım ama olumlu bir cevap alamadım ve ben özel yurtların pahalılığından dolayı devlet yurduna girebilmek istiyorum ve ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>