2013 KYK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK

KYK Kredi Burs ve Yurt Sonuçları ne zaman / hangi tarihte açıklanacak?

Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK ) Burs ve Yurt sonuçlarının açıklancağı tarih hakkında bir yazı yazmamış olmama, daha doğrusu bu zamana kadar yazmamış olmama şaşırdım doğrusu. Bilinmeyen, akıllara ilk aşamada gelmeyen pek çok konuya değinip açıklık getiren KYK Hocası, bu denli basit konudaki  eksikliğini yeni fark etmiş olsa da Facebook sayfasında ve yorumlarda defalarca cevaplamış olmaktan da mutluluk duyar.

Neyse gelelim konumuza. . .

KYK yurt sonuçlarının açıklancağı kesin tarih henüz belli değil. Ancak geçmiş yıllardaki bilgi ve tecrübelerime dayanarak şu öngörülerde bulunabilirim.

2012 KYK sonuçları açıklanma tarihi ne zaman

Yurt Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? : Yurt sonuçları Eylül ayının ilk haftası (1-7 Eylül ) açıklanır. Ayın 3’ünde açıklanabilir mesela. . . Sonuçlar, Okulların açılma tarihinden önce duyurulur ki öğrencilerin üniversitede derse başlamadan kalacak yerleri belli olsun.

Burs ve Kredi Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanır? : Bu sonuçların hemen açıklanmasını beklemeyin. Çünkü ilk ödeme Ocak ayına alınacak. Dolayısıyla her yıl olduğu gibi bu yıl da Aralık ayında açıklanacaktır. Çok yüksek bir olasılık ile de Aralık ayının ilk haftası ( 1-7 Aralık tarihleri arası ) açıklanır.

Yukarıda yazılanlar, her yıl geçerlidir. Dolayısıyla 2012 yılında bu tarihte açıklanmış 2013’de hangi tarihlerde sonuçlar belli olur demeyin. Ya da 2014’de . . .

PEKİ YA ARA SINIFLARIN BAŞVURULARI ? ? ?

Arkadaşlar ara sınıf başvuruları için de yukarıdaki tarihler geçerlidi. Bir başka deyişle, ara sınıf başvuru sonuçları ile normal başvuru sonuçları aynnı tarihte açıklanmaktadır.

2012 SONUÇLARININ AÇIKLANMASI İLE İLGİLİ DUYURU:

2012-2013 öğretim yılında YURTKUR yurtlarına yapılan başvuru sonuçlarının 2 Eylül Pazar günü saat 17.00de açıklanacağını bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, 2 Eylül Pazar günü açıklanacak olan başvuru sonuçlarına “www.kyk.gov.tr” adresin
den ulaşılabileceğini belirtti. Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacak

—2012–2013 öğretim döneminde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavına girerek bir yükseköğretim programına girmeye hak kazanacak öğrencilerin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları; ÖSYM tarafından üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihten itibaren, yani;

İlk defa bir yükseköğretim kurumuna giren öğrencilerin yurt, burs ve öğrenim-katkı kredisi internetten üzerinden gerçekleştirilecektir. Müracaat tarihi 17 Ağustos 2012 – 26 Ağustos 2012 (26 Ağustos dahil) tarihleri arasında olacaktır.

—Halen bir yükseköğretim kurumuna devam eden ara sınıf (ön lisans, lisans ve yüksek lisans) öğrencilerinin yurt, burs, öğrenim ve katkı kredisi başvuruları 02 Temmuz- 05 Ağustos 2012 (05 Ağustos 2012 dahil),

—Yüksek lisans, doktora, ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile yükseköğretim programlarına girecek öğrencilerin başvuruları 17 Eylül–07 Ekim 2012 (07 Ekim 2012 dahil),

tarihleri arasında Kurumun www.kyk.gov.tr adresindeki internet sayfasından yapılacaktır.

-Kurum yurtlarında barınmakta iken devam ettikleri öğretim kurumlarını normal süresinde bitiremeyen (artık yıl) öğrencilerinin yurt başvuruları ise daha önce barındıkları yurt müdürlüklerince 10–23 Eylül( 23 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında kabul edilecektir.

Asıl listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kayıtları 3-14 Eylül 2012 (14 Eylül 2012 dahil) tarihleri arasında yapılacaktır.

Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan öğrencilerin kesin kayıtları 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacak, bundan sonraki her pazartesi günü ilan edilecek olan yedek listedeki öğrencilere 5’er gün kayıt süresi tanınacaktır.

Yurtlar 10 Eylül 2012 tarihinde hizmete açılacaktır.

BUNLAR DA MERAK EDİLİYOR. . .

1 Yorum

  1. sergen diyor ki:

    sigortalı işte çalışmamız aldıgımız ögrenim kredisini etkiler mi?

Yorum Yapın